Detlon proponuje kontrola itd w firmie.

Przemieszczanie jest bazowym elementem prosperowania praktycznie każdej działalności, jednak my w charakterze zarządzający marką, nieczęsto jesteśmy w stanie nadzorować aspekt logiczno-transportowego osobiście. Warto dodać, że tego typu kontrola w firmie jest zgodna z ustalonym prawem, które gwarantuje broni interesów prywatnych oraz państwowych spółek, ale także bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracowników firm.

Sporządzone wiele systemów służących do nadzoru pracowników, niemniej każdy z nich ma na celu nie tylko mierzenie czasu pracy kierowców, ale również monitorowanie całego przebiegu logistycznego w tym eksploatację samochodów, ich dostępność, bądź też zużycie paliwa.

Poczynania te,elementarnie opierają się na na sczytywaniu danych z kart kierowcy przynajmniej raz na 28 dni bądź w wyjątkowych przypadkach częściej. Instrument ten jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o organizowanie rozkładu a także rozliczania czasu pracy kierowców. Daje także możliwość sporządzenia indywidualnego rozkładu czasu pracy, gdzie godziny rozpoczynania i kończenia pracy mogą ulec modyfikacji, a mimo ponownego rozpoczęcia etatu w tej samej dobie, nadgodziny nie są naliczane.

Bardzo ważną sprawą w organizacji jest harmonogram oraz ewidencja czasu pracy kierowcy. Dzięki harmonizacji pracy kierowców jesteśmy w stanie oszacować przybliżony czas potrzebny do finalizacji zamówienia, uwzględniający liczbę odbytych kilometrów oraz czas przeznaczony na odetchnięcie. Należy pamiętać jednakże o tym, że plan a także czas pracy kierowców musi synchronizować się z normami panującymi prawami na terenie naszego państwa oraz w Europie. Dla przykładu dobowy okres jazdy między dwoma dziennymi okresami odpoczynku nie może przekraczać niż 9 godzin. Respektując te przepisy, mamy praktycznie pełne przekonanie wydajnej pracy, w rezultacie również owocnych transakcji.